Tuesday, March 31, 2015

Стиль Кантрі в дизайні інтер'єру

Назвати цей стиль модним - якось язик не повертається. Швидше він - вічний. Тим часом, минуло чимало років, перш ніж городяни, звиклі до металу і каменю, визнали скромна чарівність сільських інтер'єрів. Виявилося, старі бабусині речі, куплені в антикварних салонах або привезені з віддалених хуторів, куди вони були відправлені в "почесне заслання" років так тридцять-сорок тому, легко приживаються як в стандартних міських квартирах, так і в упорядкованих багатоповерхових котеджах.
Втім, це - не єдині місця "видобутку" "старорежимної" меблів та аксесуарів. Сьогодні ціла індустрія працює не тільки на сам стиль "кантрі" (а мова саме про нього), але і на окремі його різновиди. Якщо виникло бажання додати своєму житлу справжній сільський вигляд, головне - не помилитися в деталях і нюансах. А для цього зовсім не зайвим буде в них розібратися.
Техаське ранчо або російська хата?
Country - слово англійське, і перекладається як "село", "сільський". Спочатку, його застосовували до музичного стилю північноамериканської глибинки і ж до північноамериканського чи англійської заміського будинку. Однак поступово значення його розширилося. Сьогодні стиль "кантрі" - це втілення предметного світу і смаків заміського життя в цілому. А тому "кантрі" може бути і французьким, і скандинавським, і навіть російською.
Почнемо з витоків цього стилю - з його «американських» різновидів. Для північноамериканського "кантрі" характерна скромна, без вишукувань, меблі, як правило, збита грубо і примітивно. В інтер'єрі присутні розписані в народному дусі скрині, неодмінно - великі шафи, нерідко - крісла-гойдалки, а стіни завішані полицями з кухонним приладдям півстолітньої давності. На меблях і стінах обов'язкові трафаретні малюнки. На ліжках - стьобані покривала. Тканини - у велику клітку або дрібну квіточку. Вони повинні бути переважно брудно-блакитного кольору, ніби вигорілими на сонці. Це - класика "кантрі". Найдоступніший і демократичний його вигляд.
"Сільський" стиль південного заходу Америки (american south-west) такою простотою вже не відрізняється. Тут "верховодять" в основному індіанські мотиви і малюнки - на килимах, тканинах, шпалерах, на оббивці меблів і диванних подушках. Кольори подстать колориту південно-західних пустель, гір і прерій. В основному, це - пісок, охра, небесно-блакитний, заперіть-синій і зелень трави. В інтер'єрі присутні предмети промислів "останніх з магікан", срібні дрібнички іспанських конкістадорів, старовинне скло зеленуватого відтінку, стільці з шкіряними сидіннями, черепиця кольору теракоти, круглі каміни.

Стиль Кантрі в дизайні інтер'єру
Комфорт у всьому - від планування будинку до розміщення меблів та аксесуарів - родова риса англійського "кантрі" (english country). Це - стиль "недосказанной" елегантності з відтінком легкої поношенности речей. Тут уже немає місця тьмяності. Оббивка, килими, покривала і завіски вікон мають насичені, соковиті кольори. Поліровані меблі зі старої сосни, наприклад, нерідко кольору золотистої дині. У будинку англійської глибинки завжди було багато вовни. Вона займає важливе місце і в сучасних інтер'єрах, оформлених у стилі "english country". Часто - у вигляді старовинних шалей, накинутих на дивани і стільці. Багато уваги приділяється і текстилю, особливо ручної роботи.
У французькому кантрі (french country) меблі обов'язково ручної роботи. Вона проста: столи і шафи виглядають нарочито грубувато. Стільці мають гнуті ніжки і очеретяне сидіння з прив'язаними до нього м'якими подушками. Меблі розписується або забарвлюється в яскраві кольори: інтенсивно-жовтий, кобальтово-синій або насичено червоний. Колір взагалі відіграє велику роль у французькому "кантрі". Він покликаний надати звичайним предметам особливу виразність. Іноді можна зустріти і вельми незвичайні відтінки - меду, троянди або абрикоса. Стіни зазвичай оббиваються тканиною, особливо в спальнях, а підлога, як і тисячу років тому, викладають керамічною плиткою кольору теракоти.
"Кантрі" скандинавською (scandinavian country) - це завжди простір і впорядкованість інтер'єрів. Меблі часто взагалі непокрашена. А якщо і пофарбована, то неодмінно в чисті, яскраві і пастельні кольори. Стіни оздоблені вагонкою. Ліжка - з альковами, які служать хорошим захистом від холоду. Скрізь - на стінах, підлогах і меблів - трафаретні малюнки.
Дизайнерський погляд на російську специфіку "кантрі" вельми неоднозначний. Деякі фахівці з інтер'єру вважають, що чисто росіяни, фольклорні мотиви - наприклад, хохли Стиль Кантрі в дизайні інтер'єру ома, димковская іграшка і гжельский фарфор - в сільському стилі навряд чи доречні. Ці предмети відносяться до іншого, т.зв. народному або фолк-стилю. Інші, в общем-то, з ними погоджуються, але виявляються зовсім не проти інших селянських атрибутів - прядок, веретен, донців і рогачів. Так що про чистоту стилю російського "кантрі" навряд чи можливо говорити. Інша справа: в усі перераховані вище різновиду "кантрі" можна вписати деякі виключно російські елементи (наприклад, ікони) - і це вже буде сільський інтер'єр з нашою національною "особінкой".
Три в одному
Комфортабельність і функціональність - ось що є основою стилю "кантрі". Ці ж принципи стосуються і планування житлового приміщення.
Як правило, в традиційному сільському будинку відразу три кімнати - кухня, їдальня і вітальня з каміном - як би об'єднані в одну. Ця - головна кімната в будинку, навколо неї розміщуються інші, вже другорядні приміщення: спальні, гардеробна, "підсобки", санвузли. Так як в селянських будинках ніколи не було кабінету, планування в стилі "кантрі" його і не передбачає. Втім, роль кабінету може виконувати одна зі спалень.
Всі приміщення заміського будинку, виконаного в стилі "кантрі", розташовуються компактно, його планування максимально проста і зручна. Це продиктовано міркуваннями функціональності. Що ж стосується міської квартири, то тут найкраще обійтися взагалі без перепланувань - досить обмежитися декоруванням приміщення.
"По-простому, по-селянськи ..."
Стиль Кантрі в дизайні інтер'єру Стиль "кантрі" виключає будь-яку штучність. При будівництві і обробці "сільського" оселі найчастіше використовуються грубо оброблений камінь, цегла, дерево та інші натуральні матеріали. Ця обставина не виключає застосування різного роду імітацій природних матеріалів. Головне, щоб вони були екологічно чистими.
Стиль "кантрі" не терпить глянсовою парадності. Все - від підлоги до стелі, зсередини і зовні - має відповідати вимогам сільської естетики. Підлоги в інтер'єрах "кантрі" абсолютно не припускають паркету - як правило, вони або викладаються плиткою або декоративним каменем, або вистилаються дошками. Стелі - з традиційними для сільського будинку дерев'яними балками. Причому, штукатурити їх не слід - головне, природність.
Оформлення стін може бути найрізноманітнішим. Зазвичай використовуються паперові шпалери з нехитрим квітковим малюнком. Але не можна забувати і про інших матеріалах, ідеальних для декору "кантрі": про текстиль яскравих забарвлень (причому, чим яскравіше, тим краще), керамічній плитці і декоративної штукатурки. Можна використовувати і облицювальний камінь. Правда, декоруючи їм приміщення, важливо не переборщити: важливо пам'ятати, що "кантрі" - це "теплий" стиль, що вимагає мінімуму таких "холодних" матеріалів, як камінь і метал (особливо хромованого і блискучого). Однак зовсім не зайвим в "сільському" інтер'єрі здадуться бронза і латунь, зістарені або (ще краще) зворушені місцями благородною патиною. Предмети ручного кування також привіт Стиль Кантрі в дизайні інтер'єру ствуют.
В оформленні стін, підлог і вікон допустимо поєднання різних тканин. Вони можуть відрізнятися по фактурі (наприклад, ситець і льон або ситець і шерсть), але мати схожий малюнок. Втім, зворотний варіант (відрізняються по малюнку, але сходяться по фактурі) теж допустимо. Важливо, щоб різниця щільності поєднуваних тканин була не дуже велика. На вікнах добре виглядатимуть прості фіранки з мінімумом складок.
Підлоги найкраще оформити постілками і строкатими килимками, зшитими в техніці "печворк" - з різних клаптиків, випадкових залишків тканини або спеціально підібраних шматочків. У цій техніці виготовляються і покривала, декоративні подушки і різні прикраси для стін, які також непогано впишуться в інтер'єри "кантрі". Як правило, кожна з таких речей - ручної роботи. Саме в унікальності та неповторності кожного елемента - принадність і чарівність "сільського" стилю.
Клітини, смужки, дрібні квіточки
Стиль Кантрі в дизайні інтер'єру Тепер саме час поговорити про колір. Як вже зазначалося вище, для стилю "кантрі" дуже важлива колірна гама. Від того, що в "сільських" інтер'єрах нерідко одночасно використовуються предмети самих різних (як дуже яскравих і навіть строкатих, так і бляклих, пастельних) кольорів, однією з найважливіших завдань залишається дотримання балансу між ними. Наприклад, якщо оббивка меблів світло-блакитна і світло-бежева, то і шпалери, килими і фіранки так само повинні бути пастельних тонів.
У розписі предметів допустимо як абстрактний орнамент, так і конкретний малюнок - наприклад, так званий малюнок mille fleurs ("тисяча квітів" - нехитра розсип дрібних квіточок). Широко вживаються клітини і яскраві смужки всіх видів.
Мода на комоди
Стиль Кантрі в дизайні інтер'єру Набір меблів для інтер'єрів "кантрі" простий і нехитрий. Для спальні - це ліжко, комод і платтяна шафа. Для їдальні - обідній стіл, буфет і табурети. Особливо підходить недорога соснова меблі. Сьогодні найбільш популярна меблі з "дикого", грубо обробленого дерева: гілок, колод, трісок, дощечок і вербових плетінок. Правда, такі меблі широко використовують поки тільки в заміських будинках.
Що стосується міських інтер'єрів, створити "сільський" дух в окремо взятій квартирі також не складає особливих труднощів. Для кухні підійде "традиційна" меблі з натурального дерева, якою переповнені практично всі меблеві салони, - з каштана, горіха, сосни і дуба. Навіть якщо квартира рясніє не зовсім "натуральними" матеріалами (на підлозі - лінолеум, на стінах - вінілові шпалери), все одно можливо створити стильний інтер'єр в сільському дусі. Таку "сучасну" обстановку легко "зістарити" "дідовим" стільцем, "улюбленим бабусиним" комодом, скринькою або старої поличкою для спецій і трав. Сюди можна додати і предмети старої начиння: чайники, камінні щипці, посуд, а також старовинні жерстяні банки зі спеціями, сухі букети, декоративні зв'язки часнику, перцю та інші. На кухні все це мирно уживеться з суперсучасною кухонною технікою.
До речі, ці речі можуть бути і молодше вас - зараз популярна технологія тотального штучного старіння, яка якнайкраще підходить для стилю "кантрі". Ті ж самі чайники виробляються за формами минулого століття і з штучними сколами емалі для більшої правдоподібності. Тільки що пофарбовані стіни і нові підлоги спеціально затираються, їм надається вигляд поношених і постарілих. Досить складна технологія штучного старіння меблів дозволяє добитися абсолютно правдоподібних тріщин, потертостей і червоточини.
Здавалося б, що може бути привабливого в речах не з нашого часу, місце яким у музеї, а не в сучасній квартирі? А немає! Стара річ прекрасно вписується в сучасний побут, щоб, при випадковому погляді на неї, серце, втомлене від шаленого ритму сучасного життя, наповнилося трепетом і умиротворенням.

1 comment:

  1. Я настільки вдячний Elegantloanfirm за те, що допомогли мені отримати кредит у розмірі 600 000,00 доларів США за допомогою кредитного працівника Расса Гаррі, що я вам вічно вдячний. Моє життя перевернулося, мої фінанси влаштувалися, я зараз є власною справою, яку я використовую для піклування про потреби моїх сімей. Я так вам вдячний, містере Русс, і Бог вас благословить. Ви можете зв’язатися з ними за фінансовою допомогою електронною поштою: Elegantloanfirm@hotmail.com для отримання фінансової допомоги.

    ReplyDelete

Женские бюстгальтеры размер стиль чашки Женские ботинки женская обувь высота каблука Женская обувь на каблуках Женские блейзеры и костюмы мода стиль ландшафтний дизайн дерева рослини сад харчування, дієти салат сік сніданок маркетинг ідея товар споживач сільське господарство вирощування тварини корми Краса і здоров'я волосся обличчя шкіра маркетинг клієнт компанії послуги реклама дієти рецепт салат харчування Краса і здоров'я волосся обличчя харчування створення сайту просування управління хостинг створення сайтів інтернет компанії створення сайтів інтернет сайт пам'ятки замок музей палац дачне господарство гриби насіння плоди Будівництво будинків котеджів проекти Охорона безпека ворота двері велотехника велосипед колеса покришки рами Ремонт та облаштування дизайн приміщення Інтернет-маркетинг бізнес сайт любовь к Парижу, отдых в Париже садова техніка газонокосарки мотоблок обладнання персонал резюме робота резюме робота роботодавець Любовь и семья працевлаштування досвід співбесіди Блог о женщинах и мужчинах Меблі та інтер'єр бізнес гроші фінанси автомобіль авто запчастини машини farming-sim.ru familymedcenter.kz family-doctor.by fayar.com.ua www.fcavto.ru fencing.zp.ua fbt.kz femalestyle.ru fb2bookfree.ru fiatforum.lv